VENDODHJA

Rr.Nikolla Lena(kryqezimi me rr.Kavajes), Tirane

+355672004282

Telefono ne cdo moment 24/7

+355675004282

Telefono ne cdo moment 24/7

Kardiologji

Si diagnostikohet infarkti i miokardit? 

Per te diagnostikuar nje infarkt, mjeket e urgjences do ju pyesin per simptomat qe keni pasur dhe do t’i vleresojne ato. Diagnoza bazohet ne simptomat dhe rezultatet e analizave. Qellimi i trajtimit eshte mjekimi sa me i shpejte dhe kufizimi sa me teper i demeve muskulare. Analizat dhe testet per te diagnostikuar nje infarkt :  […]

Simptomat e infarktit te miokardit

Simptomat perfshijne: Parehati, tension, rendese ose dhimbje ne kraharor, krahe dhe nen kocken e sternumit Parehati qe rrezatohet ne kurriz, nofullen e poshtme, fyt dhe ne krahe Fryrje, dispepsi ose ndjesi mbytjeje Djersitje, perzjerje, te vjella ose marrje mendsh  Dobesi, ankth, mungese fryme  Shpeshtesi te rrahjeve te zemres ose çrregullim te tyre Gjate nje infarkti, […]

Rreziku i zemres nga diabeti

Diabeti mellitus ju vendos në një rrezik të sëmundjes së zemrës (edhe nëse ju keni një pamje normale të kolesterol-it dhe asnjë simptomë). Diabeti mund të ndryshojë  përbërjen kimike të disa prej substancave që gjenden në gjak dhe kjo mund të shkaktojë ngushtimin e enëve të gjaku-t ose bllokimin plotësisht të tyre. Kryerja e palestrës me aktivitet të rregullt fizik, […]